Dlaczego warto organizować konferencje w hotelu?

Konferencje w hotelu

Dobrze wiedzieć…

Przygotowanie szkolenia, konferencji czy imprezy firmowej to zwykle zadanie dla działów marketingu, HR lub event managerów. Większość z nich uważa, że konferencje w hotelu organizuje się najlepiej. Dlaczego?

Pierwszym argumentem, jaki warto przywołać w tym kontekście jest coraz lepsza infrastruktura hoteli. Obiekty regularnie inwestują w swoje sale szkoleniowe i konferencyjne, by były coraz bardziej komfortowe i nowoczesne, a jednocześnie konkurencyjne na rynku. W każdym z większych hoteli znajdziemy kilka sal, w których wnętrzach można zorganizować wydarzenia. Dlatego w jednym czasie mogą odbywać się nawet dwie lub trzy konferencje w hotelu. Ciekawym rozwiązaniem jest system ścian przesuwnych, dzięki któremu możemy stworzyć jedną dużą bądź kilka mniejszych sal szkoleniowych. Trudno znaleźć placówkę, która nie będzie w stanie dostarczyć nam sprzętu w postaci rzutnika, ekranu, nagłośnienia czy flipcharta. To zwykle konferencyjny standard. Dzięki klimatyzacji komfort przebywania w salach jest wysoki i niezależny od pory roku.

Organizatorzy cenią sobie fakt, że dzięki zaplanowaniu imprezy w hotelu, wszystko znajduje się w jednym miejscu bądź stosunkowo blisko. Dzięki organizacji wydarzenia w hotelu posiłki, noclegi, jak i same szkolenia czy konferencje znajdują się w tym samym budynku! Nie musimy też wynajmować dodatkowej sali na catering bądź tracić czas na przemieszczanie się po mieście w poszukiwaniu restauracji, w której zjemy lunch. 

sale konferencyjne rubbens

Nocleg – to szczególnie trzeba podkreślić – dzięki niemu możemy pojawić się w obiekcie nawet dzień wcześniej i odpowiednio wypocząć przed eventem. Wygodnie jest zaraz po nim móc zregenerować siły i wrócić do obowiązków dopiero następnego dnia. Łatwiej też o organizację wieczornej imprezy choćby dlatego, że dzięki nocowaniu w hotelu możemy wychylić lampkę wina i bezpiecznie wrócić na miejsce spoczynku.

konferencje sprzęt

Wielość atrakcji. Każdy hotel zapewnia swoim gościom różnorodne atrakcje, z których mogą korzystać także uczestnicy konferencji, by zrelaksować się po intensywnym dniu. Najczęściej korzystać można z telewizji, ale też ping-ponga, bilardu, kręgli czy salonów SPA.

Zobacz także:

Konferencje w hotelu Rubbens&Monet

rubbens monet sprzęt

Sale konferencyjne w budynku Monet

konferencje monet