7 powodów, by odwiedzić Toruń

Blog

Dobrze wiedzieć…

Toruń pięknym miastem jest i basta. Łatwo się o tym przekonać po prostu tu przyjeżdżając i przeglądając najciekawsze zabytki. Co zwiedzić przeczytacie w tym i w tym miejscu. Jeśli jeszcze to Was nie przekonuje, to wybraliśmy dla Was 7 powodów, dla których warto odwiedzić Toruń.

Wyjątkowa Starówka

Toruńskie Stare miasto od ponad 20 lat znajduje się na liście zabytków UNESCO, co świadczy o tym, że jest faktycznie zabytkowe i zarazem piękne. Możemy tu zobaczyć i dotknąć cegieł wypalanych jeszcze w średniowieczu, a remontowane regularnie kamienice wprawiają w zachwyt nie tylko osoby mające słabość do architektury. Ukoronowaniem spaceru po starówce niech będą monumentalne gotyckie kościoły zawierające spore ilości zabytkowych dzieł.

toruń starówka

Najsmaczniejsze pierniki

To znana powszechnie opinia, że najlepsze pierniki wypieka się w Toruniu. To zresztą prawda, bo tradycja pieczenia tych specjałów sięga niepamiętnych czasów. W związku z tym doświadczenie i fantazja w ich tworzeniu jest już mocno utwierdzona w kolejnych pokoleniach cukierników.

Niebanalne muzea

Poza tradycyjnymi muzeami znajdziemy tutaj prawdziwe perełki. Wśród nich Żywe Muzeum Piernika czy Muzeum Toruńskiego Piernika docenione nie tylko w Polsce, ale i na świecie. O tych dwóch miejscach przeczytacie tutaj. Ponadto to odwiedzicie także Dom Kopernika, Dom Legend Toruńskich czy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w których można spędzić ciekawie czas również z dziećmi.

Planetarium

To obiekt, który co roku ściąga rzesze turystów. Ciekawe pokazy, nowoczesne wystawy, to coś co sprawia, że wizytując miasto Kopernika należy odwiedzić to miejsce.

Pomniki

Najbardziej znany i rozpoznawalny pomnik Kopernika to nie jedyna tego typu atrakcja w mieście. Pozostając na samej starówce można znaleźć tak ciekawe posągi legendarnego Flisaka, komiksowego Filusia, smoka, który nawiedził kiedyś Toruń, a także Piernikarki, Artylerii Polskiej czy bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

pomnik smoka w toruniu

Ciekawe eventy

W Toruniu cały czas coś się dzieje. Oprócz wydarzeń cyklicznych, o których przeczytacie tutaj praktycznie codziennie można znaleźć koncert, ciekawą wystawę, spotkanie dyskusyjne czy pokaz. Zresztą cała ulica Szeroka, a więc główna ulica starówki toruńskiej roi się od artystów grających na przeróżnych instrumentach, co również nadaje klimat spacerowi.

Nowe Miasto

W tej części Torunia znajdowały się obiekty rzemieślnicze i jest to odzwierciedlone w nazwach ulic: Warna, Ślusarska, Piernikarska. Zajmowano się tu produkcją różnorodnych artykułów, by później sprzedać je na Starym Mieście. Nowy rynek nie jest tak popularny jak Stary, ale kryje w sobie wiele tajemnic i ciekawostek, którym warto się przyjrzeć.

To tylko kilka powodów, by odwiedzić Toruń. Jesteśmy przekonani, że dzięki przyjazdowi do grodu Kopernika doznacie wielu ciekawych przeżyć i dodacie do tej listy wiele ciekawych punktów.

Zobacz także:

Co warto zobaczyć w Toruniu? część 1

ratusz stary rynek toruń

Pokoje Monet

hotel monet